Blogi

Baltimaade suurim andmekeskus tuleb Saue valda

Äripäev, 27.november 2018 (Jaanus Vogelberg) refereeritud – järgmisel aastal alustatakse Baltimaade suurima andmekeskuse ehitamist. Arendaja MCF Group Estonia OÜ all tegutsevad üheskoos Eesti ja Soome investorid ning valdkonna tehnoloogiaeksperdid. Projekti maksumuseks planeeritakse ligikaudu 100 miljonit eurot ning projekt omakorda toob ootuste kohaselt kaasa suurte välisfirmade Eestisse kolimise enda andmete hoidmiseks. Projekti eestvedajaks on Kert Evert, kellel on telekomisektori taust ja ta on ühtlasi ka MCF Group Estonia juhatuse liige. MCF Group Estonia andmekeskuse rajamise projektiga alustas ta 2015. aastast

Enda intervjuus Äripäevale ütleb Evert, et olles 20 aastase telekomi taustaga ja tegutsenud ka eraettevõtjana, nägi ta vajadust andmekeskuse arendamise järele kuna kvaliteedi, töökindluse ning turvalisuse tagamine on andmete hoidmisel kõige tähtsam ja täna on see puudulik. Everti sõnul lähtutakse arendusprojektis kliendi soovidest ja ollakse modulaarsed, mis tähendab võimalust serveriruume kohandada vastavalt vajadusele. Kusjuures ehitamist planeeritakse etapiliselt vastavalt kokkulepetele klientidega. Üheks kliendiks nähakse ka Eesti riiki, kus ministeeriumide allüksused hoiavad enda andmeid täna eraldi. Kuid peamiseid ankurkliente oodatakse välismaalt.

Andmekeskuse suuruseks tuleb üle 12 000 ruutmeetri, maksimaalselt isegi kolm korda rohkem. Tegemist on esimese 6 megavatise võimsusega hoonega, mida plaanitakse suurendada 20 megavatini ning ka suuremaks. Ehitamist alustatakse tuleval aastal ja valmimist aasta lõpuks. Asukoht on hoolikalt valitud ning väljavalituks osutus Saue vald, kus see sobitub nii kohaliku infrastruktuuri kui ka kohalike arenguplaanidega.

Kert Evert. Foto: Andras Kralla

Tagasi artiklite juurde